öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Kış Aylarında Öksürüğe Dikkat

İlaç kullanımına da dikkat etmelisiniz, günlük önerilen ilaç düzeyinin üzerine çıkmamalısın. Mutlaka ilaç prospektüsünü okumalısınız. Unutmayın bir başkasına iyi gelen ilaç size de iyi gelir diye bir kaide yoktur.


Kış Aylarında Öksürüğe Dikkat

Mevsim değişikliği ile beraber hastalığın habercisidir kuru öksürük. Bir türlü geçmeyen ve geceleri neredeyse uyumamıza bile engel olmaktadır. Kış aylarında kaçınılmazdır öksürük. Kış ile birlikte nezle, boğaz ağrıları, bademciklerin şişmesi gibi durumlar şıkça görülmektedir. İşte bu hastalıklardan kurtulmak için öksürüğe ihtiyacımız vardır. Aslında öksürük zararlı değil yararlıdır. Vücudumuzda ki bakterileri dışarı öksürük aracılığı ile atmaktayız.

Öksürük nasıl geçer sorusu için ise doktor gözetiminde ve önerisinde yazılan öksürük şurup yada ilaçlarını kullanabilirsiniz. Aslında bu sizi daha çok öksürtecektir ama daha önceki durumlara göre boğaz ağrısı yada farklı şikayetleriniz olmayacaktır. Asla doktor bilgisi olmada kulaktan dolma yöntemler ile öksürükten kurtulmaya çalışmamalısınız.

Geceleri yatarken 2 yastık kullanarak başınızı biraz daha dik bir pozisyona getirerek daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Eğer sigara kullanma gibi bir alışkanlığınız varsa buna ara vermelisiniz. Tedaviye başladıktan sonra artık gelişmeleri kendi kendinize kontrol etmeye başlamalısınız. Öksürük süre, öksürük şiddeti gibi durumları kontrol ederek durumunuzun iyiye gidip gitmediği kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Olması gerekenden daha uzun süren öksürük durumlarında yeniden bir uzman doktora görünerek tüm şikayetlerinizi detaylıca anlatmalısınız.

İlaç kullanımına da dikkat etmelisiniz, günlük önerilen ilaç düzeyinin üzerine çıkmamalısın. Mutlaka ilaç prospektüsünü okumalısınız. Unutmayın bir başkasına iyi gelen ilaç size de iyi gelir diye bir kaide yoktur.

Updated: Ekim 10, 2016 — 4:26 pm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist