öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Sürekli Öksürük Neyin Belirtisidir ?

Öksürük aslında başlı başına bir hastalık olmak yerine bir hastalığın tetiklemiş olduğu belirti diyebilriiz. Solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklarak bünyeyi rahatsız eden ve sonucunda ciddi sorunların meydana gelmesini sağlayan öksürük, basite alınmamalı ve çözümü için çaba gösterilmelidir. Öksürük iki çeşitte incelenmektedir. Akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılan öksürük çeşitlerinde kronik olanı 3 haftadan uzun süreli […]


Sürekli Öksürük Neyin Belirtisidir ?

Öksürük aslında başlı başına bir hastalık olmak yerine bir hastalığın tetiklemiş olduğu belirti diyebilriiz. Solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklarak bünyeyi rahatsız eden ve sonucunda ciddi sorunların meydana gelmesini sağlayan öksürük, basite alınmamalı ve çözümü için çaba gösterilmelidir.

Öksürük iki çeşitte incelenmektedir. Akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılan öksürük çeşitlerinde kronik olanı 3 haftadan uzun süreli olanlara verilen isim olurken akut daha kısa süreli öksürükleri temsil etmektedir. Bazı hekimler kronik öksürük teşhisi koymak için 8 hafta öksürüğün devam etmesi gerektiğini öngörmüştür. Bir diğer çeşit olarak da aslında balgamlı öksürük öne sürülebilir. Genelde kanlı ve balgamlı olan öksürük sonucunda akciğer kanseri, bronşektazi ve verem gibi önemli hastalıklar meydana gelebilmektedir.

sürekli öksürük

Sigara kullanan kişilerde ise balgamlı öksürük dah asık görülmektedir. İşin kötü olan kısmı ise sigara tiryakisi olan kişilerin bu duruma alışması diyebiliriz. Bu şekilde öksürüğün normalleştirilip erken tanı şansını da kaybetmiş oluyorlar. Yapılan bir istatistikliğe oranla anne ve babası sigara içen çocukların %50’si kronik öksürüğe yakalanmaktadır.

Öksürük Şurupları Kullanmayın

Öksürük şurubu kullanmayın dan kastımız, hekim önerisi olmadığı takdirde kullanmayın aslında. Çünkü bir çok çeşit öksürük şurubu yer almaktadır ve her birinin içerisinde etken maddeleri değişkenlik gösterebilmektedir. Soğuk algınlığı ile meydana gelen öksürük için farklı bir şurup, başka bir sebepten dolayı gelen öksürük için farklı bir şurup önerilmektedir. Rastgele öksürük şurubu kullanarak öksürüğünüzü kesmek isteyebilirsiniz ancak durum sandığınız kadar kolay olmayabilir ve öksürüğü tetikleyebilir. Bu yüzden öksürük şurubu kullanmadan önce muhakkak bir hekime görünmeli, hekim tavsiyesi altında eczaneden öksürük şurubunu temin etmelisiniz. Bol sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist