öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Öksürük Nasıl Kesilir ?

Öksürük her yaşta karşımıza çıkan, nefes almamızı zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Bazen geçici bir rahatsızlık olup bazen uzun bir süre devam edebilir. Akut ya da kronikleşmiş öksürük olabilir. Peki bu inatçı öksürüğe ya da kısa süren öksürüğe ne iyi gelir ve nasıl bu öksürüğü kesebiliriz. Hepimizin evlerinde bulunabilen malzemeler ile öksürüğümüzü kesebiliriz. Şimdi hangi ürünlerin öksürüğe […]


Öksürük Nasıl Kesilir ?

Öksürük her yaşta karşımıza çıkan, nefes almamızı zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Bazen geçici bir rahatsızlık olup bazen uzun bir süre devam edebilir. Akut ya da kronikleşmiş öksürük olabilir. Peki bu inatçı öksürüğe ya da kısa süren öksürüğe ne iyi gelir ve nasıl bu öksürüğü kesebiliriz. Hepimizin evlerinde bulunabilen malzemeler ile öksürüğümüzü kesebiliriz. Şimdi hangi ürünlerin öksürüğe iyi geldiğini, hangi karışımları uyguladığımız zaman öksürük krizlerini atlatabileceğinizi ve ne kadar kullanmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacağım.

Öksürük Bitkisel Tedavi

Öncelikle öksürük biliyorsunuz ki boğazımızda tahrişlenmeye sebep oluyor. Bazen ses kısılmalarına bazen ise konuşurken zorlanmalara sebep oluyor. Bu sebepten dolayı öncelikle öksürüğe yakalanmışken soğuk yiyecek yememeye ve soğuk içecekler içmemeye özen göstermelisiniz. Daha çok ılık yiyecekler yemeye ve ılık içecekler içmeye özen göstermelisiniz. En başta buna dikkat ederseniz, boğazınızdaki tahriş en aza indirgenecektir ve sizler de rahat edeceksinizdir. Ve diğer bir konu ise sigara öksürüğü, sigara içmek öksürüğünüzü arttıracaktır. Sigara içiyorsanız azaltmanız sizin yararınıza neden olacaktır. Eğer sigara içen birisi değilseniz de sigara içilen ortamdan uzak durmaya özen gösterin. Bu da boğazınızın rahatlamasına ve tahrişin azalmasına yarar sağlayacaktır. Şimdi hangi ürünlerin öksürüğü nasıl keser değinelim. Öncelikle öksürüğün tedavisi için nedenini bilmeniz için bir uzman tarafından kontrol edilmeniz gerekmektedir. Soğuk algınlığının ve öksürüğün geçmesi için bal çok önemli bir malzemedir. Aynı şekilde elma da öksürüğe çok iyi gelen bir meyvedir. Cevizle birlikte incir yenmesi de öksürüğü keser ve sizi rahatlatır. Göğsü yumuşatıp, balgam çıkarmanıza yarar sağlayacak diğer bir ürün ise maruldur.

Yine rokanın yaprakları da öksürüğünüzü kesmenize fayda sağlayacaktır. Soğanı rendeleyip, suyunu çıkardıktan sonra bir yemek kaşığı bal karıştırıp bir gece beklettikten sonra bir tatlı kaşığı aldığınız takdirde öksürüğünüz yumuşayacak ve geçecektir. 2 yemek kaşığı zerdeçal ile 2 yemek kaşığı bal ile macun kıvamına getirdiğiniz bu karışımı sabahları aç karnına 2 çay kaşığı olarak almanız da öksürüğünü kesecektir. Bu karışımları kullandığınız takdirde yine öksürüğünüz geçmediyse ve devam ediyorsa lütfen konunun uzman hekimi tarafından kontrole gidiniz ve doktorun uygulayacağı tedaviye uyunuz.

Updated: Şubat 18, 2016 — 9:54 pm

2 Comments

Add a Comment
  1. Bu öksürük nasıl geççek

  2. siz sigarayı nasıl içiyosunuz ya ben sokakta içen adamın yanından geçince dumanından öksürük krizine giriyorum çok kötü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist