öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Öksürük Nasıl Geçer ?

Boğaz enfeksiyonlarından, nezle, grip gibi hastalıklardan kaynaklanabilen öksürük, boğaz ağrısına ve mide bulantısına sebep olabilmektedir. Bu yüzden de ilaçlara sığınmadan, doğal yöntemler ile bu sebepler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Öksürük her zaman hafif sebepler yüzünden ortaya çıkacak diye bir kural yoktur. Bazen sebebi ciddi bir hastalık olabilir. Eğer öksürük süresi 1 hafta gibi bir süre ise […]


Öksürük Nasıl Geçer ?

Boğaz enfeksiyonlarından, nezle, grip gibi hastalıklardan kaynaklanabilen öksürük, boğaz ağrısına ve mide bulantısına sebep olabilmektedir. Bu yüzden de ilaçlara sığınmadan, doğal yöntemler ile bu sebepler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Öksürük her zaman hafif sebepler yüzünden ortaya çıkacak diye bir kural yoktur. Bazen sebebi ciddi bir hastalık olabilir. Eğer öksürük süresi 1 hafta gibi bir süre ise ve hiç azalmadan devam ediyorsa, tedavi için mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Bu sürede öksürüğünüzü biraz hafifletmek ve rahatlamak için doğal tedavilerden destek almak isteyebilirsiniz. Öksürük nasıl geçer ? Hangi yiyecekler öksürüğe iyi gelir? Bu sorulara cevap olacak bir sürü, bol faydalı yiyecek vardır.

Öksürük Nasıl Geçer

Öksürüğe İyi Gelen Yiyecekler

Roka: Rokanın yaprakları ve tohumu, öksürüğü keseceği gibi iştahı da açmaktadır. İyice temizlenmiş ve taze halde roka tüketmek, öksürüğünüzü azaltacak, sizi rahatlatacaktır.

Bal: Bal, öksürük başta olmak üzere, soğuk algınlığı, nezle ve enfeksiyonel bazı hastalıklara oldukça iyi gelen bir yiyecektir. Burada önemli olan, balın tamamen doğal olması, içeriğinde katlı maddesi barındırmamasıdır.

Lahana: Lapa haline getirilip göğüs bölgesine uygulanan lahana öksürüğe iyi gelmektedir.

Marul: Bu yeşil yapraklı yiyecek, göğsü yumuşatıp, öksürüğü dindirdiği gibi, balgamınızı da sökecektir.

Elma: Sevilen bir meyve olan elma, öksürüğe ve soğuk algınlığına iyi gelen yiyecekler arasındadır.

İncir: Özellikle, bronşit, öksürük ve boğaz ağrıları için çok yararlı bir meyvedir. Bol enerji verir. Ceviz ile birlikte yendiği zaman öksürüğe faydası daha çoktur.

Kuru Hurma: Hurma, birçok faydaya sahip, nadir ve özel yiyeceklerdendir. Kansere karşı koruyucu olmasının yanında, boğaz ağrısını, bronşiti, soğuk algınlığını gidermekte ve öksürüğü de kesmektedir.

Tuzlu Fıstık: Tuzlu fıstığın,göğsü yumuşatıp, öksürüğü kesme gibi bir faydası bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist