öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Öksürük İlaçları Ve Şurupları

Boğazımızın dolu olduğu ve nefes almamızın zorlandığı zamanlarda daha rahat nefes alabilmemiz için öksürme hissine kapılırız ve bazen kısa bazen ise uzun süreli öksürüklerimiz devam edebilir. Olayı öksürük diyerek hafife almamak gerekir uzun süreli geçmeyen öksürüklerin altında mutlak bir olay yatmaktadır. Hava yollarımız yukarıdan ve aşağıdan gelen tahrişler sonucu spazma uğramakta ve ardından da öksürüğümüz […]


Öksürük İlaçları Ve Şurupları

Boğazımızın dolu olduğu ve nefes almamızın zorlandığı zamanlarda daha rahat nefes alabilmemiz için öksürme hissine kapılırız ve bazen kısa bazen ise uzun süreli öksürüklerimiz devam edebilir. Olayı öksürük diyerek hafife almamak gerekir uzun süreli geçmeyen öksürüklerin altında mutlak bir olay yatmaktadır. Hava yollarımız yukarıdan ve aşağıdan gelen tahrişler sonucu spazma uğramakta ve ardından da öksürüğümüz tetiklenmektedir.

Öksürük İlacı

Yukarıdan gelen uyarılar  ne diye merak ederseniz? Cevaplar; Burun, sinüs, boğaz salgılarından dolayı olan öksürüktür. Aşağıdan gelen ve bizim öksürmemize sebep olan ise bronşlardan gelen salgılardır. Aman dikkat hava yollarına kaçan yabancı maddelerde öksürüğe zemin hazırlayan etmenler arasında bulunmaktadır. Kullanmanız gereken ilaçlara geçmeden kaç türlü öksürük olduğunu yazarak sizleri bilgilendirmek istedim. Hepinizin de bildiği gibi iki türlü öksürük vardır; kuru ve yaş öksürük. Sürelerine göre bunlarda akut ve kronik olarak kendi aralarında ikiye ayrılır. Kronik öksürükten biraz bahsedecek olursak eğer uzun vadeli , en az üç hafta devam eden öksürüklerdir. Bu kronik öksürükler günlük hayat kalitesini düşürür ve sizleri yorgun bırakabilir. Kuru öksürüğünüz var ise , balgam olmayan öksürükler de gün içindeki yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Yaş öksürük ise, öksürük sırasında ağzınızdan balgam gelmektedir.  Bu öksürükler ve ani tıkanmalar için uzman hekime gittiğiniz takdirde size ilaç verecektir. Peki bu öksürük için verilen ilaçlar ve şuruplar nelerdir birde onlardan söz edelim; 

Brodil şurup 150 ml
Broksin öksürük şurubu 150 ml
deflu 20 tb ,
deflu şurup 100 cc
evosten şurup tozu 200 ml
gayaben şurup 150 ml
iburamin cold şurup 100 ml
katarin 250 mg 30 kapsül
kongest 30 tb
lunges öksürük şurubu 30 mg
mucolator pediatrik şurup
muconex şurup 150 ml
oledro şurup 100 ml
sinecod şurup 7.5 mg
tamol cold 20 tb
teragrip 20 tb
tusamul şurup 7.5 mg
tuscod şurup 7.5 mg
tylol hot 500 mg
vicks vaposyrup expectorant şurup 200 mg
asist 200 mg
buğuseptil solüsyon 48 ml

Bu ilaçlar öksürüğe iyi gelen ilaçlar listesinde yer almaktadır. Ama elbette hiçbir okuyanımız uzman bir hekime başvurmadan kafasına göre ilaçlar kullanmamalıdır. Hekiminize başvurmadan hiçbir ilaç kullanmayınız. Bir türlü geçmeyen öksürüklerde lütfen bir hekim kontrolü ile ilaca başlayınız.

1 Comment

Add a Comment
  1. öksürük şuruplu çukulata…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist