öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Öksürük İlacı

Öksürük bir bireyin başına geldiğinde biran önce kurtulmak istediği bir rahatsızlıktır. Birçok sebep ile ortaya çıkabilir. Birçok sebebi olduğu için, birçok ilacı da vardır. Sorununuz her ne olursa olsun, doktora danışmadan herhangi bir ilacı kullanmak doğru değildir. Yaşadığınız hastalık belirtileri, sizin düşündüğünüz sebeplerden kaynaklanmıyor olabilir. Öksürük, soğuk algınlığı, nezle gibi basit hastalıklar ile oluşabildiği gibi, […]


Öksürük İlacı

Öksürük bir bireyin başına geldiğinde biran önce kurtulmak istediği bir rahatsızlıktır. Birçok sebep ile ortaya çıkabilir. Birçok sebebi olduğu için, birçok ilacı da vardır. Sorununuz her ne olursa olsun, doktora danışmadan herhangi bir ilacı kullanmak doğru değildir. Yaşadığınız hastalık belirtileri, sizin düşündüğünüz sebeplerden kaynaklanmıyor olabilir. Öksürük, soğuk algınlığı, nezle gibi basit hastalıklar ile oluşabildiği gibi, astım, reflü gibi ciddi hastalıklardan kaynaklanarak da oluşabilir. Bu yüzden, bilinçsizce ilaç kullanmak hastalığınızın daha kötü hale gelmesine ya da başka bir hastalığa yol açabilir. Rahatsızlığınızı belirttiğiniz taktirde, doktorunuz sizin için en uygun tedaviyi uygulayacaktır. Doktor kontrolü dışında, öksürüğünüz için yapabileceğiniz tek şey, doğal yöntemlerden faydalanmaktır. Bu doğal yöntemler, günlük hayatta da tüketilen şeyler olduğu için, miktarını abartmadığınız sürece size zarar vermeyecektir. Bugün piyasada yaklaşık 170 adet öksürüğe dair ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlardan hangisinin sizin için en doğru tedaviyi sunacağına ancak doktorunuz karar verebilir. Doktordan bağımsız olarak, kullanabileceğiniz tek öksürük ilacı, doğal şeylerle öksürüğünüzü bastırmaktır. Bunun için öksürüğe iyi gelen meyve sebzelerden yararlanabileceğiniz gibi, öksürüğe bastıran, geçiren bitkilerden de faydalanabilirsiniz.

Öksürük İlacı

Öksürüğe İyi Gelen Meyve Ve Sebzeler: Elma, kuru hurma ve incir, öksürüğe en iyi gelen meyvelerdir. Bu meyveler ile öksürüğünüze doğal ilaç oluşturabilirsiniz. Örneğin, elma çayı hazırlayabilir, içerisine ıhlamur, tarçın gibi faydalı bitkilerden koyarak, vücudunuzu mikroplara karşı biraz da olsa koruyabilirsiniz. Aynı zamanda ıhlamur ve elmanın soğuk algınlığı, öksürük, boğaz ağrısı gibi etkilerinden faydalanmış olursunuz. Lahana, roka ve marul gibi sebzeler de öksürüğe oldukça iyi gelir. Bu sebzeleri yemeye özen göstererek, var olan öksürüğünüzü hafifletebilirsiniz. Öksürüğünüze doğal yiyecekler ile tedavi sunmaya çalışmak, size faydalı olup olmayacağını bilemeyeceğiniz bir ilaç almaktan daha doğrudur.

1 Comment

Add a Comment
  1. benim teyzemin niye oksuruyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist