öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Evde Öksürük Tedavisi

Öksürük özellikle kış aylarında ve daha çok çocuklarda görülen bir durumdur. Öksürüğün, ilaç tedavisi olduğu gibi, doğal tedavileri de bulunur. İlaç tedavisi doktor kontrolünde olması gerekir. Bu yüzden yazımızda öneri ilaçlar yerine doğal tedavilerden bahsedeceğiz. Öksürük tedavisi için, doğal tedavilerden yararlanıp, en kısa zamanda da doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz. Her ne kadar, basit bir rahatsızlık […]


Evde Öksürük Tedavisi

Öksürük özellikle kış aylarında ve daha çok çocuklarda görülen bir durumdur. Öksürüğün, ilaç tedavisi olduğu gibi, doğal tedavileri de bulunur. İlaç tedavisi doktor kontrolünde olması gerekir. Bu yüzden yazımızda öneri ilaçlar yerine doğal tedavilerden bahsedeceğiz. Öksürük tedavisi için, doğal tedavilerden yararlanıp, en kısa zamanda da doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz. Her ne kadar, basit bir rahatsızlık gibi görünse de, ciddi rahatsızlıklara gebe olabilir. Öksürüğün altında yatan sebep, öksürüğün şekline, balgam varsa rengine miktarına göre belirlenebilmektedir.

Öksürük Tedavisi

Soğan Kürü: Bir adet orta boylu sarı soğanı 6 veya 8 adet parçaya bölüyoruz. 2 su bardağı kadar su ilave edip, birlikte kaynatıyoruz. Daha sonra soğuması için bırakıyoruz ve ılıyınca içiyoruz. Soğan kürü her defasında yeniden hazırlanmalıdır. Taze olarak hazırlanması çok önemlidir. Soğan kürünü hazırladıktan sonra çok bekletmemeye özen gösterin. Beklemesi faydasının giderek azalmasına yol açacaktır. Bu yüzden ılıdığında hemen tüketmeye çalışın. Soğan içerisindeki vitaminler sayesinde, öksürüğünüze oldukça iyi gelecektir. Günde 1 defadan fazla uygulamamanızı öneririz. Düzenli olarak tükettiğinizde öksürüğünüzün kesildiğini, rahatladığınızı göreceksiniz.

Balgamlı Öksürük İçin: Keçiboynuzu çok bilinmese de öksürüğe iyi gelir. Özellikle de öksürüğünüz sigara tüketiminden kaynaklanıyorsa, keçiboynuzu kürü, bire birdir. bu kürü hazırlamak için, yarım litre suyun içerisine 7-8 adet keçiboynuzu kırıp, atıyoruz ve güzelce kaynatıyoruz. Kaynatmış olduğumuz keçiboynuzunun suyunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere aç karnına içiyoruz. 3 gün sonrasın balgam atmaya başladığınızı göreceksiniz. Bu balgam söktüren kür sayesinde, öksürüğünüzden ve vücudunuzda öksürüğe sebep olan mikroplardan kurtulacaksınız.

Mentol: Mentol boğazı rahatlatmaktadır ve aynı zamanda da tıkanıklığı açar. Mentollü şekerler ile boğaz ağrınızı biraz olsun hafifletebilir, öksürüğünüzü az da olsa azaltabilirsiniz. Mentol sayesinde boğazınıza kendini toparlaması için fırsat sağlayabilirsiniz.

Ani durumlarda öksürük ile ilgili ilginizi çekebilecek diğer içerikler;

Patolojik öksürük

Çocuklarda öksürük

Kanlı balgam

1 Comment

Add a Comment
  1. Okuldayken öksürük ve burun tıkanıklıgından öluyorum eve gelınce bı b*k yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist