öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük her yaşta olabilen, kısa yada uzun ömürlü hayatımızı etkileyen bir rahatsızlıktır. Büyüklerden daha çok yaşı küçük olan çocuklarımız bu öksürükten etkilenmektedirler. Çocuklarda olan öksürük bir hastalığın habercisi olacağı gibi boğazdaki tahriş edici maddeye karşı da tepki olabilir. Peki çocuklardaki öksürüğe neler iyi gelir bir de onlardan söz edelim. Eğer öğrenmek istediğiniz öksürük balgamlı öksürük […]


Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük her yaşta olabilen, kısa yada uzun ömürlü hayatımızı etkileyen bir rahatsızlıktır. Büyüklerden daha çok yaşı küçük olan çocuklarımız bu öksürükten etkilenmektedirler. Çocuklarda olan öksürük bir hastalığın habercisi olacağı gibi boğazdaki tahriş edici maddeye karşı da tepki olabilir. Peki çocuklardaki öksürüğe neler iyi gelir bir de onlardan söz edelim. Eğer öğrenmek istediğiniz öksürük balgamlı öksürük ise lütfen öksürük şurubu kullanmayın. Çünkü öksürük şurubu öksürüğü kesmek içindir ama bahsettiğimiz öksürük balgamlı öksürük olduğu için amaç balgamı bitirmektir.

öksürük 7

Çocuğunuzun öksürüğü geldiği anda dizinizin üstüne yüzüstü yatırıp, sırtına hafif dokunmalarla balgamını çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuzun geceleri daha çok öksürük krizleri geliyorsa, yastığını yükseltebilirsiniz ve biraz daha dik yatmasını sağlayabilirsiniz. Hem böylelikle sümüğün boğazdan aşağıya rahatça kaymasını sağlayarak, boğazda oluşabilecek tahrişi de engellemiş olursunuz. Evde sürekli öksüren çocuğunuz varsa odasınız mümkün olduğu kadar nemli tutun. Odasında bir çaydanlıkta su kaynatın yada camı hafif açık bırakın. Bu çocuğunuzun öksürüğünün azalmasına ve rahat nefes almasına yardımcı olacaktır. Eğer çocuğunuzun odasında petek, elektrikli soba gibi bir ısıtıcı varsa da, önüne bir kutu kola şişesinin içini su ile doldurup asabilirsiniz. Bu kuruyan havanın nemini alacaktır ve çocuğunuzun boğazının kurumasını dolayısıyla öksürmesini de engelleyecektir. Odayı fazla ısıtmayın. Geceleri öksürüğü artan çocuğunuz varsa, yatmadan önce ılık şeyler içermeye özen gösterin. Çünkü çocuğunuzun boğazınızı yumuşatmanız gece öksürüğünü kesmek ve tahrişi azaltmak için çok önemlidir.

Ilık bir şeyler içirmek deyince hemen hemen herkesin aklına süt gelir. Fakat süt salgı oluşmasını arttırdığı için 6 aylıktan büyüklere süt vermeyin. Ilık suyun içerisine birkaç damla limon suyu ve bal karıştırarak verirseniz öksürüğüne iyi gelecektir ve boğazını yumuşatacaktır. Eğer çocuğunuzdaki öksürük kronikleşmiş ise ve tüm yapmış olduğunuz önlemlerle hala daha öksürük devam ediyorsa konunun uzmanına gözükmenizde fayda olacaktır ve öksürüğün neden olduğu tespit edilip ona göre bir tedavi uygulanacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Yetişkinlerde eğer öksürük şiddetli ise hemen detaylı konumuzu inceleyiniz.

öksürüğe ne iyi gelir

Öksürük krizi

2 Comments

Add a Comment
  1. Merhaba benim cocugu 3 bucuk yasinda 3 gundur yogun bir ojsuruk kirizine giriyo az oncede yattin uyudu 10p dakka sonra oksuruk basladu ne yapsam oladi en sonundda kustu simddi uyudu daha once 2 yasnda olmustu cige rinde enfeksiyon va rdi tekrarlamis opabilir mi

  2. Az sigara için yanında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist