öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Balgamlı Öksürük

Öksürük türlerinden biri olan balgamlı öksürük genellikle kış aylarında ortaya çıkar. Bu öksürük türü sürekli tekrarlamaktadır. Balgamlı öksürük ile sigara içen bireyler daha sık karşılaşmaktadırlar. Doktora gidilmeden kullanılan bazı balgam söktürücüler vardır. Bunların doktora danışılmadan kullanımı doğru değildir. Çünkü balgamlı öksürüğün sebebine göre kullanılması gereken ilaç değişmektedir. Balgamlı öksürük ciddi sayılabilecek hastaların belirtisi olabilir. Bu […]


Balgamlı Öksürük

Öksürük türlerinden biri olan balgamlı öksürük genellikle kış aylarında ortaya çıkar. Bu öksürük türü sürekli tekrarlamaktadır. Balgamlı öksürük ile sigara içen bireyler daha sık karşılaşmaktadırlar. Doktora gidilmeden kullanılan bazı balgam söktürücüler vardır. Bunların doktora danışılmadan kullanımı doğru değildir. Çünkü balgamlı öksürüğün sebebine göre kullanılması gereken ilaç değişmektedir. Balgamlı öksürük ciddi sayılabilecek hastaların belirtisi olabilir. Bu yüzden ciddiye alınıp, doktora gidilmelidir. Doktorunuz balgamlı öksürüğünüzün nedenini belirleyerek, gereken tedaviyi uygulayacaktır. Oluşan balgamın rengi de çok önemlidir.

balgamlı öksürük

Eğer rengi beyazsa sigara kullanımından kaynaklanabilir. Balgamın rengi zamanla değişiyorsa, ilk olarak sarı iken zamanla yeşile dönüyorsa bunun sebebi enfeksiyonel bir hastalık olabilir. Zamanla rengi koyulaşıp kahverengiye dönüşüyorsa bu durumda zahtüre ya da bronşit söz konusu olabilir. Çıkartmada zorluk yaşanılan balgamda, beraberinde hırıltı yaşanan balgam, yanında nefes darlığı, ateş, kilo kaybı gibi durumlar varsa, ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. Eğer balgamın içerisinde ufak ve siyah noktalar varsa, bunun sebebi hava kirliliği olabilir. Öksürüğünüz kanlı ise bronşit hastalığının ilerlemiş olmasından söz edilebilir. Bu yüzden doktora gitmek ihmal edilmemelidir. Kafadan ilaç kullanımına başlamadan en yakın zamanda tedaviye başlanmalıdır. Doktora gidene kadar evde basit yöntemler ile öksürüğünüzü biraz hafifletebilirsiniz.

Elmalı Ihlamur: 1 adet elmayı kabuğunu soymadan dilimleyin ve 1 litre kadar suyun içerisine atın. İçerisine yeteri kadar da ıhlamur ekleyip, 10 dakika kadar kaynatın. Bu elmalı ıhlamur çayını bir günde çok sıcak olmayacak şekilde fincan fincan tüketin. Bu çay sayesinde göğsünüz yumuşayacaktır ve bu sayede de balgam sökülmesi daha kolay olacaktır. Balgam söktürücü ilaçlar yerine bu doğal tarifi kullanmak daha doğrudur. Çünkü tamamen doğal olduğu için kontrollü tüketildiğinde her hangi bir zarar vermeyecektir.

Öksürüğünüz eğer sigaraya dayalı ise şu makaleye göz atmalısınız;

Sigara öksürüğü

Öksürüğünüz balgamlı değil de kuru bir öksürük ise o zaman şu makalede aradığınızı bulabileceksiniz;

Kuru öksürük

1 Comment

Add a Comment
  1. Otobüste öksürük yarışı var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist