öksürük nasıl geçer - öksürüğün tedavisi

öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi, kuru öksürük nasıl geçer, öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük nasıl geçer.

Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük genellikle soğuk algınlığında ortaya çıkar. Soğuk algınlığı kadar yaygın bir nedeni ise alerjiktir. Öksürük bir hastalık olarak bilinse de, aslında vücut için önemli bir görevi vardır. Boğazın ve nefes yollarının temiz ve açık kalması için zaman zaman öksürük oluşur. Öksürük ani bir refleks ile oluşur. Bu refleks sayesinde mikroplar, boğazı tahriş eden maddeler, solunum […]


Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük genellikle soğuk algınlığında ortaya çıkar. Soğuk algınlığı kadar yaygın bir nedeni ise alerjiktir. Öksürük bir hastalık olarak bilinse de, aslında vücut için önemli bir görevi vardır. Boğazın ve nefes yollarının temiz ve açık kalması için zaman zaman öksürük oluşur. Öksürük ani bir refleks ile oluşur. Bu refleks sayesinde mikroplar, boğazı tahriş eden maddeler, solunum yoluna ve akciğere ilerleyemez. Ancak zararlı olan ve hastalık sayılacak durum, öksürük sayısının fazla olmasıdır. Öksürük sayısı normalden fazla olduğunda mikropları uzaklaştırmaya vücutsal reflekslerin yetmediği anlaşılabilir. Böyle durumlarda da devreye doğal tedaviler ya da ilaç tedavisi girmelidir. Öksürüğünüz doğal yöntemler ile tedavi edilebilecek kadar ilerlememişse, evinizde yapabileceğiniz yöntemler ile boğazınızı rahatlatabilirsiniz. Peki evde öksürük için ne yapabilirsiniz? Öksürüğe ne iyi gelir ? bütün soruların cevabı yazımızın devamındadır.

öksürük 6

Karabiberli Bal: Bal ve karabiber boğaz için iyi gelecektir. 1 tatlı kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı kadar karabiberi ekleyin ve iyice karıştırın. Bunu yiyin ver arkasından da bir bardak süt için. Bu yöntemi hem yetişkinler hem de çocuklar kullanabilirler. Karabiber boğazınızı ve öksürüğünüzü kabartırken, bal ve arkasından içeceğiniz süt yatıştıracaktır. Bunu gün içerisinde sabah ve akşam olarak 2 kere yapabilirsiniz. Ancak daha fazla tüketmenizi önermiyoruz.

Limonlu Su: Öksürük olduğunuz zamanlarda sıvı alımı özellikle de ılık su alımı çok önemlidir. Sıvı alımı vücuttan bakterilerin atılması için çok faydalıdır. Gün içerisinde içeceğiniz ılık suyun içerisine her bardağa 3-4 damla limon damlatabilirsiniz. Limon vücutttaki bakteri ve mikropları azaltacaktır. Üstelik limonun içerisindeki vitamin hastalığınızı daha çabuk atlatmanıza da yardımcı olacaktır. Hastalık döneminizde yarım saatte bir yarım bardak ılık, limonlu su içebilirsiniz.

Ayrıca öksürüğü kesen bitkiler ve içecekler içinde aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Öksürüğü ne keser ?

Öksürüğe iyi gelen çaylar

1 Comment

Add a Comment
  1. Öksürük olan dönemlerde bol bol su içmek de çok önemli değil mi? Yattığımız odanın da nem dengesinin ideal olması gerekiyor değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öksürüğe ne iyi gelir | öksürüğün tedavisi | öksürük nasıl geçer | öksürüğü ne keser
Copyright © 2015. öksürük - All Rights Reserved | diş ağrısına ne iyi gelir | boğaz ağrısına ne iyi gelir
öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğün tedavisi, öksürük tedavisi
öksürük için şifalı bitkiler, balgamlı öksürük tedavisi
taraftarium 24 Health Blogs Health TOPlist TOPlist